O mnie

PIOTR KOZAKIEWICZ – Warszawiak, mieszkaniec Woli i Śródmieścia, zakochany w swoim mieście i podróżach – pasjonat, varsavianista. Jego idolami jeszcze z okresu dzieciństwa są Tony Halik i Elżbieta Dzikowska – twórcy programu „Pieprz i Wanilia”. I choć sam zwiedził już kawał świata twierdzi, że najpiękniej jest TU... w Polsce, w Warszawie... w domu.


Tytuł magistra uzyskał na wydziale Nauk Politycznych Wyższej Szkoły Pedagogicznej TWP w Warszawie, obierając specjalizację Współczesnych Stosunków Międzynarodowych.


Poważną karierę zawodową zaczynał dynamicznie od pracy dla Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”, Ambasady Cesarstwa Japonii w Warszawie oraz licznych podmiotów handlowych. Jego charakter wykuły osoby, z którymi się stykał i miał przyjemność pracować: śp. Tomasz Merta, śp. prof. Andrzej Stelmachowski, prof. Ryszard Brykowski,

 

Jacek Miller, prof. Mitsuhiko Toho i wiele innych wspaniałych osób...


Przygoda z turystyką była wynikiem realizowania życiowej pasji i jak często w takich sytuacjach bywa - szczęśliwego zbiegu okoliczności. Ludzie pracujący „w branży” sami zauważyli Piotra i upomnieli się o niego, podsuwając mu pomysł zdobycia uprawnień pilota turystycznego. Uprawnienia językowe (angielski) oraz kolejne uprawnienia zawodowe (przewodnika miejskiego po Warszawie) były już własną decyzją Piotra.


Pierwsze lata jego kariery w turystyce od razu rzuciły go na głębokie wody – współpracując z jednym z wielkich polskich touroperatorów, Piotr pełnił funkcję pilota rezydującego w Grecji i Turcji. Był twórcą kilku autorskich wycieczek, które później znalazły odzwierciedlenie w katalogach wielkich firm i… są w nich po dziś dzień!


Równocześnie Piotr nawiązał współpracę z licznymi biurami turystycznymi o zasięgu

 

europejskim i krajowym. Pracował z klientami dorosłymi, młodzieżą szkolną, gimnazjalną oraz licealną. Wyzwaniem była praca z dziećmi z dysfunkcjami ruchowymi i mentalnymi.


Prowadził też charytatywnie zajęcia w warszawskich przedszkolach pokazując kilkuletnim szkrabom barwne zdjęcia ze swoich podróży oraz przybliżając im specyfikę zawodu pilockiego.


Sam pytany o to, jak by się opisał odpowiada: „Pasjonat. Podróżnik. Nauczyciel.”


Obecnie właściciel prężnie rozwijającej się firmy turystycznej, pilot, przewodnik, rezydent.

Piotr Kozakiewicz

Pobierz CV